Relacja - Narwiańskie Kładki z Rowerowi Maniacy 27.06.2020 r.
 

Zebrało nas się 19 osób.

Wystartowaliśmy rowerami w Zawadach przy kościele. 

Ruszyliśmy w kierunku Kiermus - jadąc żółtym szlakiem rowerowym a następnie skręcając w szlak Green Velo. Po drodze na polu zobaczyliśmy duże skupisko bocianów. Przez pola i łąki zmierzaliśmy w kierunku Kasztelu Oręża Polskiego. Przejechaliśmy dawną granicę. Po zewnętrznym zlustrowaniu budowli (czynna niestety tylko w niedzielę) udaliśmy się na bocianią wioskę do Pentowa. Z drogowskazów dowiedzieliśmy się kilka informacji o tych ptakach.

Z wieży widokowej bliżej przyjrzeliśmy się młodym w gniazdach.

Ruszyliśmy dalej w kierunku Tykocina. Ciemne chmury nas goniły.

W Tykocinie zrobiliśmy sobie godzinną przerwę na zwiedzanie i ewentualne konsumowanie. Zawitaliśmy na tamtejszy zamek oraz do synagogi. o 13tej miała być zbiórka i dalsza podróż, natomiast musieliśmy kilkanaście minut opóźnić wyjazd, ze względu na burzę, która przeszła nad miastem. Na szczęście szybko przeszłą i ruszyliśmy wyjeżdżając z Tykocina i kierując się na Rzędziany. Tam ponownie wjechaliśmy na szlak Green Velo. Na chwilę zatrzymaliśmy się na mostku nad Narwią. Następnie zaliczyliśmy odcinek z betonowych płyt z atrakcjami w postaci połamanych gałęzi na drodze. Już niedaleko były tytułowe kładki w Śliwnie - kilka kilometrów asfaltowej drogi :)

Na kładki wjeżdżaliśmy integrując się i wspólnie pomagając wchodzić i ciągnąć pontonowe kładki na drugie brzegi. Niestety 1 z uczestników złapał gumę. Udało się naprawić korzystając z pomocy rzeki i odnalezienia punktu przebicia. Kładkami dojechaliśmy do Waniewa, gdzie chwilę spędziliśmy w lokalnym sklepiku nad Narwią.

Ostatni odcinek 7 km to asfaltowy kawałek z lekkim deszczykiem, ale że temperatura wysoka to nie opłacało się wyjmować przeciwdeszczówki.

Na koniec ciepły posiłek i powrót do Warszawy. 

 

Galeria z wycieczki 

Narew

Narew

rzeka Narew

rzeka Narew

rynek w Tykocinie

rynek w Tykocinie

zamek w Tykocinie

zamek w Tykocinie

Pentowo

Pentowo

Nasze rowery na przyczepce

Nasze rowery na przyczepce