18 września wycieczka rowerowa Świętokrzyska Winnica

Kris

18 wrz 2022

Zabierzemy Was na wycieczkę rowerową do świętokrzyskiej winnicy. Startujemy w Wąchocku odwiedzając opactwo i pomnik sołtysa. Jedziemy rowerowym szlakiem kilkukrotnie mijając rzekę Kamienną. Po drodze Starachowice, Ruda , Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski. Na koniec degustacja wina z możliwością zakupu.

Zabierzemy Was na wycieczkę rowerową do świętokrzyskiej winnicy. Startujemy w Wąchocku odwiedzając opactwo i pomnik sołtysa. Jedziemy rowerowym szlakiem kilkukrotnie mijając rzekę Kamienną. Po drodze Starachowice, Ruda , Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski. Na koniec degustacja wina z możliwością zakupu.

Organizator: Krzysiek (Kris) Instruktor Turystyki Rowerowej. Rowerowy Maniak, który pomoże Ci zmienić dętkę i doradzi w terenie. Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów spędzonych na rowerze. Zbiórka: Spotykamy się w niedzielę, 18 września 2022 r. o godzinie 7:00 na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie przy wejściu PKP Stadion. Można dojechać KM, SKM, rowerem , samochodem. Pakujemy rowery na przyczepkę i wyruszamy w drogę w kierunku miejsca startu wycieczki. Planowany przyjazd około 10:00. Dla kogo: 1. Dla tych, co są w stanie przejechać dystans 50 km 2. Osoby pełnoletnie lub dzieci pod opieką dorosłych. 3. Dystans ok. 48 km Trudność: trasa średniozaawansowana Nawierzchnia: drogi rowerowe(asfaltowe lub kostka) i szlaki rowerowe, mało uczęszczane asfaltowe drogi lokalne, polne drogi, szlaki rowerowe w większości utwardzone może zdarzyć się odcinek piaszczysty. Tempo średnie turystyczne – odcinkowe tempo jazdy po płaskim asfalcie 18-20 km/h - nie mylić ze średnią wycieczki. Adekwatnie w terenie i na wzniesieniach niższe prędkości. Zalecany rodzaj roweru : Rower górski, crossowy bądź trekkingowy. UWAGA Rower elektryczny po uprzednim ustaleniu telefonicznym lub mailowym Zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji przedstawionej trasy.

PLAN WYCIECZKI Trasa: Wąchock - Starachowice - Ostrowiec Świętokrzyski Dystans ok. 48 km Opis: Dojeżdżamy autobusem na początek wycieczki do miejscowości Wąchock. Rozładowujemy rowery i odwiedzimy opactwo cystersów. Podjedziemy pod pomnik sołtysa i poczytamy żarty z nim związane. Następnie jedziemy szlakiem rowerowym do Starachowic, częściowo wzdłuż rzeki Kamiennej. Dalej szlakiem w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego. Podjedziemy pod winnicę Modła i zasmakujemy degustacji win. Załadujemy rowery i wyruszmy w drogę powrotną do Warszawy. ​ ​ Koszt wyjazdu: - 180zł/osoba Cena wycieczki obejmuje: ​ - elektroniczne mapy kolorowe a na życzenie mapka papierowa - opieka instruktora turystyki rowerowej - ubezpieczenie NNW - transport rowerów – przewożone na specjalnej przyczepie – zabezpieczone - przejazd autobusem na miejsce startu i powrót do Warszawy Koszty dodatkowe: - posiłki podczas wycieczki - wstęp do atrakcji turystycznych - opłata gotówką za degustację z posiłkiem (leczo) i ogniskiem 60zł/osoba ​

Co ze sobą zabrać: – dobry humor – sprawny rower – zapasową dętkę pasującą do własnego roweru – coś na wypadek deszczu (choć takiego scenariusza nie zakładamy) – kask rowerowy - polecamy, ale nie zmuszamy – rękawiczki rowerowe powodują lepszą przyczepność i pewniejszy chwyt kierownicy – okulary natomiast chronią oczy przed nieproszonymi owadami – picie, prowiant (po drodze może być różnie z dostępnością sklepów) – polecamy sakwy rowerowe (najlepiej takie, które łatwo można zdjąć z roweru) ale jedziemy oczywiście z minimalnym bagażem, więc może być zwykły plecak. Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność i przestrzega aktualnych obostrzeń. ​ Wycieczka odbędzie się przy zgłoszeniu się 12 osób. ​ Poniżej formularz do zapisu na wycieczkę: